Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Легалізація найманої праці - додаткові кошти до бюджету Пенсійного фонду

  • 08 серпня 2014 16:44
  • 15877
  • Версія для друку
  •  
Легалізація найманої праці - додаткові кошти до бюджету Пенсійного фонду

Протягом першого тижня серпня робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за участю представника управління Пенсійного фонду в Генічеському районі Херсонської області проведено кілька обстежень суб'єктів господарювання, що здійснюють підприємницьку діяльність на Арабатській Стрілці, зокрема в с.Генічеська Гірка.

Як і вминулі роки, з настанням курортно-оздоровчого сезону в Генічеському районі Херсонської області зросла чисельність осіб, які займаються підприємницькою діяльністю у сфері курортного відпочинку (турагенти, продавці, кухарі, офіціанти тощо).

У ході обстеження перевірено 36 суб'єктів господарювання, у яких було виявлено 5 осіб без укладених з ними трудових договорів. Список суб'єктів підприємницької діяльності, які належним чином не оформили трудові відносини з найманими працівниками, направлено до контролюючих органів. Також ці випадки розглянуті на засіданні районної комісії з питань легалізації трудових відносин.

Під час індивідуальних бесід з роботодавцями спеціалісти управління Фонду надали ґрунтовні роз'яснення щодо законодавства з питань оплати праці. Наголошено, що найманий працівник, який працює без належного оформлення трудових відносин і за якого роботодавець не сплачує внесків, втрачає право на отримання соціальних гарантій, передбачених законодавством України. Зокрема, втрачає страховий стаж для отримання майбутньої пенсії, є соціально незахищеним у разі тимчасової втрати працездатності (через хворобу) чи на випадок безробіття.

Протягом семи місяців нинішнього року фахівці управління Фонду в Генічеському районі взяли участь у 36 рейдах робочої групи, що відстежують дотримання законодавства у питаннях трудових відносин. Під час цих рейдів досліджено діяльність 340 суб'єктів господарювання та виявлено 109 неоформлених найманих працівників. 102 особи вже отримали легальне працевлаштування, а відповідно, й соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством.

За матеріалами: Пенсійний фонд України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)