Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Олексій Зарудний: для осучаснення пенсій у жовтні цього року потрібно додатково 5 мільярдів гривень

  • 11 жовтня 2017 17:04
  • 20188
  • Версія для друку
  •  
Олексій Зарудний: для осучаснення пенсій у жовтні цього року потрібно додатково 5 мільярдів гривень

У жовтні цього року щоб провести осучаснення пенсій потрібно додатково 5 млрд. грн

Про це Голова правління Пенсійного фонду України повідомив у прямому ефірі телеканалів «Еспресо», «Інтер» та «112 Україна».

- У Пенсійному фонді України з початку року сформовано додатковий ресурс понад 26 млрд. грн. Це, зокрема, від додаткових надходжень мінімальної заробітної плати та її детінізації.

У нас є повністю ресурс для того, щоб забезпечити перерахунок пенсій у цьому році 9,7 млн. пенсіонерів. Під осучаснення підпадають майже 6 млн. пенсіонерів. Решті – збільшаться пенсії у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму.

Як тільки Закон набере чинності, буквально за добу будуть надруковані виплатні додаткові відомості і передані на пошту й банківські установи. Пенсіонери, які з 4 числа отримали пенсії у старому розмірі, отримають доплату.

Мінімальна пенсія буде 1 452 грн. проти 1 312 грн. Середня пенсія збільшиться майже на 700 грн. і буде становити понад 2,5 тис. грн. проти 1 890 грн.

Також передбачено, що у 2019 році запрацює механізм автоматичної індексації пенсій і пенсіонери зможуть отримати підвищені розміри виплат. У 2018 році пенсії будуть призначатись зі збільшеної заробітної плати, - повідомив Голова правління Фонду.

На запитання журналіста щодо пільгових пенсій, Олексій Зарудний відповів: “Виплати пільгових пенсій, пенсій за вислугу років будуть продовжувати виплачуватись. Ті, хто сьогодні (на момент прийняття Закону) мав право на ці пенсії, зможуть цим правом скористатись. В подальшому передбачається, що всі пенсії призначатимуться за одним Законом та єдиним підходом, окрім військовослужбовців, артистів балету тощо”.

Олексій Зарудний запевнив телеглядачів, що пенсійна реформа оцінюється позитивно. Оскільки, з Пенсійного фонду знімаються невластиві видатки. Тобто, будуть виплачуватись кошти лише на пенсійні виплати, пов’язані зі страховим стажем. Це розвантажить поступово Пенсійний фонд і зменшить його дефіцит.

Голова правління переконаний, що Закон про пенсійну реформу закладає ґрунтовні підвалини, аби стабілізувати пенсійну систему, дає можливість зробити її справедливою і збалансованою фінансово.

Джерело: Пенсійний фонд України

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)