Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Якою має бути пенсія для українців - експерти

  • 29 травня 2017 16:59
  • 15413
  • Версія для друку
  •  
Якою має бути пенсія для українців - експерти

Пенсійна реформа, яку пропонує уряд, не кардинальна. Тільки наводить марафет.

Таку думку висловив економіст Борис Кушнірук.

“Поступово підвищувати страховий стаж до 35 років для виходу на пенсію – правильний крок. За старою системою, можна з десятьма роками стажу вийти на пенсію і отримувати її ще 25 років. Ця пенсійна модель безнадійна. Коли її вводили, люди після виходу на пенсію жили 2-3 роки. З урахуванням продовження життя утримувати пенсіонерів стає неможливим. Більшість українців вже зараз розуміють, що на пенсію розраховувати не варто”, – говорить експерт.

Він пропонує зменшити виплати в пенсійний фонд і мінімізувати зобов’язання держави перед пенсіонерами.

“Держава повинна платити тільки прожитковий мінімум. Решту українці повинні накопичити самі. Це можна зробити в недержавних пенсійних фондах, компаніях зі страхування життя або через банківські рахунки із спеціальним режимом. Можливо, інвестувати в нерухомість”, – пояснює Кушнірук.

У переорієнтуванні на страховий стаж багато підводних каменів. Офіційне працевлаштування не завжди означає сплату податків автоматично, каже юрист Ростислав Кравець.

“10 років працівник отримував зарплату на картку або в касі підприємства, але роботодавець не платив податки. А ви про це дізналися тільки перед виходом на пенсію. А підприємство може вже і не існувати”, – коментує юрист.

Щоб перевірити, ви платите податки, можете звернутися в податкову службу і отримати довідку. Надають її протягом місяця, додав він.

Джерело: gazeta.ua

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)