Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Верховна Рада скасувала податок на пенсії

  • 03 червня 2016 16:50
  • 30203
  • Версія для друку
  •  
Верховна Рада скасувала податок на пенсії

Народні депутати ухвалили Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій»

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідний законопроект № 4542 підтримали 274 нардепів.

«Після доопрацювання текст законопроекту став наступним: звільняємо від оподаткування пенсії працюючих і непрацюючих пенсіонерів повністю. Але вносимо нібито таку соціальну справедливість: пенсії, які становлять більше 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, а це 10 тисяч 740 гривень, будуть оподатковуватися за ставкою 18 відсотків», - сказала голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, презентуючи законопроект.

Проте правку, яку озвучила Южаніна щодо оподаткування пенсій вищих за 10 прожиткових мінімумів Верховна Рада не підтримала. Відповідно цю норму буде вилучено із закону.

Окремо нардеп наголосила, що наразі до 31 грудня 2016 року буде діяти понижуючий коефіцієнт 085, який застосовується при виплаті пенсій.

«Ми дійшли до висновку, що зараз це обмеження ми знімати не можемо. Воно діє до кінця 2016 року. Для бюджету Пенсійного фонду воно вартує 2,4 мільярда гривень. При прийнятті бюджету на наступний рік ми можемо врегулювати питання щодо застосування понижуючого коефіцієнту до пенсій, які вже будуть виплачуватися з наступного року»,- уточнила Южаніна.

Джерело: Укрінформ

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)