Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Андрій Рева: Зволікати далі з пенсійною реформою не можна

  • 23 травня 2016 18:11
  • 6136
  • Версія для друку
  •  
Андрій Рева: Зволікати далі з пенсійною реформою не можна

В інтерв’ю Інтернет–ресурсу „РБК–Україна” Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що постала гостра необхідність, аби  реформа пенсійної системи стартувала в  новому, 2017 році

Як відомо, нещодавно  закінчила свою роботу місія МВФ. Серед усіх проблемних моментів, що їх розглядали міжнародні партнери, - великий дефіцит Пенсійного фонду. Зараз ця цифра складає 145 млрд грн.

„Ми повинні підготувати заходи й пояснити нашим партнерам, якими  засобами  збираємося користуватися у вирішенні цієї  проблеми, - зазначив Міністр Андрій Рева, - бо те, що відбулося раніше, - це приклад безвідповідальної політики й популізм.  Скорочувати ставку єдиного соціального внеску удвічі - до 22% - в умовах дефіциту Пенсійного фонду в 80 млрд. грн, невиправданий оптимізм”.

Міністр зазначив, що система зрівнялівки, коли незалежно від стажу та сплати, чи не сплати ЄСВ, кожен може розраховувати на мінімальну пенсію, – не правильна. Якщо у людини є стаж, що дозволяє в 60 років вийти на пенсію, законно вона має отримувати свою виплату, а  якщо немає - потрібно переглядати норми.

„Саме попередніми діями ми привели систему до зрівнялівки, й у людей пропадає бажання працювати й платити ЄСВ, -  вважає Андрій Рева.- Це ключові моменти наших пропозицій, що  ми їх  обговорювали  з МВФ. До речі, останні нічого нам не нав’язують, спочатку  вони хочуть побачити наш план ліквідації дефіциту Пенсійного фонду”.

Зараз у Міністерстві напрацьовують зміни, після того – проект буде передано на обговорення  громадськості. Що з того пройде, що ні, наразі ніхто не скаже. Але в будь-якому випадку позиція Міністерства така, що жодну з ідей не можна відкидати.

„Відповідальна політика соціальної галузі полягає в тому, щоб пенсії виплачувались, а в нас ситуація така, що через пару років їх нічим буде платити”, - резюмував Андрій Рева. - Власне, якщо нічого не робити, то дефіцит ПФ буде зростати далі. 257 млрд грн – це увесь бюджет ПФУ і 145 млрд грн з них – дотації із бюджету. Тобто ми прийшли до ситуації, коли Пенсійний фонд фактично є банкрутом”.

Вочевидь, зволікати далі з пенсійною реформою не можна, тому її запуск планується на 1 січня 2017 року.

Джерело: Мінсоцполітики

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)