Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Комітет Ради не підтримав індексації доходів

  • 17 грудня 2015 17:44
  • 38571
  • Версія для друку
  •  
Комітет Ради не підтримав індексації доходів

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради не підтримує запропоновані урядом зміни до порядку індексації доходів громадян у межах прийняття проекту Державного бюджету України на 2016 рік. Зміни передбачають збільшення порогу індексації з 101% до 103%

Про це повідомляє Інформаційне управління Ради за результатами засідання Комітету, на якому розглядалися п'ять законопроектів, поданих Кабінетом Міністрів у межах прийняття проекту Державного бюджету України на 2016 рік.

"Члени Комітету ... висловили низку критичних застережень щодо положень законопроекту №3628 ("Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики". - Ред.). Зокрема, стосовно збільшення порогу індексації із 101% до 103%. За словами народних депутатів, у такому випадку підстави для відшкодування подорожчання товарів і послуг виникнуть пізніше, ніж передбачено зараз, і сума доходів, отримуваних за цей період, буде меншою, що в свою чергу призведе до погіршення купівельної спроможності громадян в умовах зростання цін", - йдеться в повідомленні.

В Інформаційному управлінні зазначають, що народні депутати наполягають на необхідності внести зміни до низки положень законопроекту щодо незастосування обмеження виплати пенсії працюючим на наукових посадах.

Також пропонується вилучити норму щодо встановлення у 2016 році показника середньої заробітної плати по Україні за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, на рівні показника за 2012, 2013, 2014 роки, для всіх пенсій.

На засіданні Комітету також висловлювалися зауваження щодо продовження у 2016 році обмеження виплати пенсій працюючим пенсіонерам, запровадження віку виходу на пенсію для окремих категорій працівників, зокрема, закладів освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення та ін., які за чинним законодавством мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку за умови наявності необхідного спеціального стажу роботи.

Представник Міністерства оборони Валентин Федичев також висловив зауваження до законопроекту, зазначивши, що недопустимо вилучати з чинного законодавства норми про компенсацію із бюджету середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу під час мобілізації.

"Члени Комітету за результатами розгляду проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики" №3628 рекомендують Парламенту повернути його на доопрацювання", - підсумовують у Раді.

Також Комітет із соціальної політики за результатами розгляду рекомендував Раді направити на доопрацювання законопроекти про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо узгодження норм Бюджетного кодексу зі змінами до галузевого та податкового законодавства) №3629.

Зазначається, що "законопроект потребує консультацій з органами місцевого самоврядування, оскільки на практиці... призведе до додаткового навантаження на місцеві бюджети. У свою чергу, відсутність наявних фінансових можливостей у місцевих органів влади залишить без належної державної підтримки найбільш незахищені верстви населення, зокрема, багатодітні сім'ї, дітей сиріт, інвалідів".

Комітет також рекомендував Раді направити на доопрацювання законопроект про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні №3630. Таке рішення зумовлено, зокрема, тим, що у законопроекті залишено діючий на сьогодні порядок оподаткування пенсійних виплат, повідомляє Інформаційне управління.

Члени Комітету також схвалили зауваження та пропозиції до проекту Закону "Про Державний бюджет України на 2016 рік" №3000.

Джерело: Укрінформ

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)