Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

У кого яка пенсія в Україні

  • 06 листопада 2015
  •   ukr.media
  • 18379
  • Версія для друку
  •  
У кого яка пенсія в Україні

Більшість українців має пенсію нижче 2000 грн на місяць і лише вчені, силовики і чорнобильці більше 3000

Найбільше криза б'є по незахищеним верствам населення – пенсіонерам. Всього їх більше 12 млн осіб. Живуть вони по-різному: одні отримують мінімальні 1074 грн на місяць, інші – чи не 16 тис. грн. Портрет середньостатистичного українського пенсіонера, і  рівень життя з "колегами" з Польщі та Німеччини.

За підрахунками Пенсійного фонду України (ПФ) і Держслужби статистики, кожен третій українець – пенсіонер. У ПФ підрахували, скільки пенсіонерів та яку пенсію отримують (див. інфографіку).

 

infogr

Як бачимо, 77% пенсіонерів, або троє з чотирьох, отримують пенсію за віком (на сьогодні це 60 років для чоловіків і 57,5 років для жінок, які не мають жодних вікових пільг при виході на пенсію – служба в армії, шкідливі умови праці, вислуга років). А таких пільговиків приблизно 6% або кожен 17-й. Ще 11% (кожен дев'ятий пенсіонер) – це інваліди. Кожен 20-й отримує пенсію по втраті годувальника (вона може бути більше власної). І менше 1% – ті, хто собі пенсію не заробив, але держава доплачує їм до прожмінімума для непрацездатних, це 1074 грн (така норма введена в 2014 р.).

Гідними можна назвати пенсії у прокурорів (до 7000 грн), прийнятними – у чорнобильців, учених і держслужбовців (3-4 тис. грн). І мізерний відсоток пенсіонерів – це народні депутати і судді – мають суперпенсії по 15-16 тис. грн (нагадаємо, їм зараз платять максимум 10740 грн, але з кожним підвищенням соцстандартів їх пенсія зростає автоматично).

Портрет пенсіонера

З статданих і соцдосліджень різних інститутів ми вивели середньостатистичний портрет українського пенсіонера. Виявилося, що "наш" пенсіонер – жінка, тому що, за статистикою, 60-річних і старше жінок у нас вдвічі більше, ніж чоловіків. При цьому більше 50% таких дам самотні: вони вдови або розлучені. До речі, більшість українців-пенсіонерів стверджують, що їм на життя вистачає, і лише кожен шостий, це самотні городяни, у яких немає "дачно-городньої" підмоги, вважають свою пенсію недостатньою.

Ми також порівняли з нашим пенсіонером середньостатистичного поляка і німця. Вони також виявилися жінками. "Пані" в Польщі отримує в перерахунку в середньому 9000 грн (або 1,5 тис. злотих), а максимальна пенсія у Польщі – 14,9 тис. грн. Правда, тут не платять неробам без трудового стажу. Її вік – 68 років, вона теж селянка, має 1-2 дітей і 2-3 онуків. Але ось вибір розваг для польських пенсіонерів широкий: для них існують спеціальні знижки на авіаквитки, потяги (поляки у віці часто подорожують по країні), музеї, галереї, театри. Існують в Польщі і особливі "Клуби сеньйорів", в яких літнім людям влаштовують тренінги та майстер-класи.

Одні з найбільш забезпечених пенсіонерів в Європі – німці. Тут "фрау" – 72 роки, її середня пенсія близько 31 тис. грн, у неї до 2 дітей і кілька онуків. Серед популярних розваг – робота і подорожі закордон. Крім того, вони мають право на безкоштовні ліки і ряд медпослуг.

Джерело: ukr.media

 

А на яку пенсію Ви можете розраховувати в майбутньому? Порахуйте свою майбутню пенсію на Пенсійному калькуляторі онлайн.

Перейти до Пенсійного калькулятора

 

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)

Рубрики