Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Я тимчасово проживаю в таборі «Олімпія» (для переселенців), раніше проживав і працював у м. Луганську. Із 1 квітня в мене зменшився розмір отримуваної пенсії: очевидно, в органах Пенсійного фонду мене зазначено як такого, що працює, але я нині фактично не працюю. Як мені це підтвердити?

Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, документами, які підтверджують, що особа не працює (не провадить діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою для нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), є трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу та відомості про відсутність інформації про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця.
Водночас особи, переміщені з тимчасово окупованої території України та районів антитерористичної операції, не завжди мають змогу надати трудову книжку із записами про звільнення з роботи або взагалі втратили трудову книжку. 
Для таких осіб статус «непрацюючий» можна визначити на підставі особистої заяви довільної форми із зазначенням дати, з якої особа не працює, та пояснення обставин, у зв'язку з якими вона не може зробити запис у трудову книжку чи надати оригінал трудової книжки. 
У разі виявлення в подальшому факту роботи особи або інформації про іншу дату звільнення з роботи, утримання надміру виплачених сум пенсії здійснюють відповідно до статті 50 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)