Майбутнім пенсіонерам, Пенсіонерам, Консультантам
Самостійний Розрахунок Пенсії
Експрес-аналіз
розміру пенсії
Пенсійний
калькулятор
Калькулятор
недержавної пенсії

Пенсії по втраті годувальника відповідно до Закону "Про державну службу"

  • 16740
  • Версія для друку
  •  

Відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-V-III, що набув чинності з 1 травня 2016 року, державні службовці, які на день набрання чинності цим законом обіймають посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 попереднього Закону України «Про державну службу», мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 «старого» закону в порядку, визначеному для осіб, які мають не менше, як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Для осіб, які на день набрання чинності новим Законом мають не менше, як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 «старого» закону України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 цього «старого» закону в порядку, визначеному для осіб, які мають не менше, як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

 

Пенсії по інвалідності та у разі втрати годувальника, а також пенсії за віком, особам, які не мають права на призначення пенсії відповідно до зазначеної статті, призначаються згідно з нормами Закону про пенсійне страхування.

У разі смерті державного службовця непрацездатним членам його сім'ї, які були на його утриманні призначається пенсія по втраті годувальника, яка обчислюється у відсотках від суми заробітної плати померлого годувальника з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, до 01.01.2011р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (стаття 37 Закону).

До непрацездатних членів сім'ї належать особи, визначені у Законі "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Дітям пенсія по втраті годувальника відповідно до Закону "Про державну службу" (далі - Закон) призначається незалежно від того, чи перебували вони на утриманні померлого годувальника чи ні, якщо годувальник отримував, або мав право отримувати пенсію згідно Закону.

Умови призначення пенсія по втраті годувальника:
  • смерті особи у період проходження державної служби;
  • наявності у померлого годувальника стажу державної служби не менше 10 років.

 

Розміри пенсій у зв'язку з втратою годувальника відповідно до Закону № 3723 "Про державну службу"

Кількість непрацездатних членів сім'їРозмір пенсії у відсотках від суми заробітної плати померлого годувальника

на одного

70%

на двох і більше

90%.

Приклад

Державний службовець (чоловік), який має стаж державної служби не менше 10 років, помер у період перебування на державній службі.

Дружина померлого державного службовця має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника при умові, що вона була на його утриманні, або сумісно проживала. Якщо у померлої особи були діти, вони мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника незалежно від того, чи були вони на його утриманні. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника буде призначена дружині у розмірі 70% заробітної плати померлого годувальника (у разі відсутності інших утриманців).

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter (або натисніть сюди)